V roce 2018 se na českých e-shopech prodalo zboží za 133 mld. Kč, což je o 15 % více než v předešlém roce (zdroj: APEK). A zatím to nevypadá, že by se tento trend měl nějak zásadně měnit. Internet se tak pro firmy stal jedním z nejdůležitějších prezentačních (a samozřejmě prodejních) kanálů. Současně s tím se však zvyšuje míra konkurence a rostou nároky zákazníků – uspět v on-line světě je tak čím dál složitější. Jaké jsou časté chyby firem spojené s provozem webových stránek? A jak jim, coby poskytovatel webhostingových služeb, můžeme pomoci?

Podporujeme moderní technologie

Doslova raketový vývoj panující v IT způsobuje, že je poměrně náročné udržet web z technologického hlediska moderní. Při návrhu a vývoji nové webové aplikace či prezentace jejich provozovatelé potí krev, aby plnila očekávání zákazníků a byla v souladu s aktuálními trendy. Pokud ji ale dál soustavně nevyvíjejí a nemodernizují, za chvíli jí nějaká vlastnost či funkcionalita chybí a tím se její konkurenceschopnost značně snižuje.

Moderní technologie mohou mít pozitivní vliv na bezpečnost a optimalizaci pro vyhledávače. Příkladem budiž přechod na protokol HTTPS, který zajišťuje vyšší bezpečnost díky šifrované komunikaci a nepřímo i lepší pozice ve vyhledávačích pro ty webové stránky, které jej využívají.

Ve ONEbit hostingu klademe na zavádění nových technologií silný důraz. Naši zákazníci mohou velmi brzy začít používat nové verze PHP, či si zdarma implementovat SSL certifikát pro bezpečný provoz webu. Jako jedni z prvních v ČR jsme také začali podporovat technologii DNSSEC, díky které má návštěvník webu jistotu, že jeho obsah nebyl podvržen. Zavádíme také technologie zvyšující bezpečnost e-mailové komunikace, implementujeme nástroje pro ochranu webových prezentací před následky škodlivého kódu atp. Všechny tyto prvky zvyšují důvěryhodnost nejen webových stránek samotných, ale také firem, které je provozují.

U nás hardware nezestárne

S rostoucí funkcionalitou webů roste také jejich výpočetní náročnost. Pryč jsou doby, kdy rychlost načtení stránky závisela hlavně na internetovém připojení návštěvníka. V době rychlého internetu a složitých webových aplikací či e-shopů tak rychlost stránky závisí hlavně na optimalizovaném kódu a výkonu serverů, na kterých běží. Čekat dlouho na načtení obsahu stránky nechce nikdo, rychlost webu tak patří k velmi důležitým aspektům uživatelské přívětivosti a celkové použitelnosti.

Jsme si dobře vědomi rostoucích nároků na výkon, proto náš hardware neustále posilujeme a v pravidelných intervalech obměňujeme. Za roky 2017–18 jsme modernizovali více než 20 % serverové kapacity. Pro hostingové tarify využíváme také rychlé a spolehlivé SSD a díky 1000+ individuálním balíčkům jsme schopni pokrýt potřeby i těch nejnáročnějších projektů a zajistit jejich plynulý chod v každé fázi životního cyklu.

Nepodceňujeme bezpečnostní rizika

Kybernetické útoky nejrůznějšího charakteru jsou bohužel běžnou součástí dnešního internetu. V lepším případě způsobí jen nefunkčnost webových stránek, v horším vám útočníci ukradnou cenná data (e-maily, osobní údaje, know-how) nebo dokonce celou doménu, či web zneužijí k různým ne zrovna bohulibým činnostem jako je rozesílání spamů nebo útoky na další weby. Nejlepší ochrannou je důsledná prevence a ošetření známých bezpečnostních rizik.

V oblasti bezpečnosti webhostingových účtů a infrastruktury se tak jedná například o vysokou úroveň zabezpečení FTP účtů, tzn. aby se na server nedostal nikdo nepovolaný. ONEbit hosting má také přísně nastavené ověřovací procesy při jakýchkoliv změnách prováděných u doménových jmen. Ty jsou navíc chráněny technologií DNSSEC. K obraně proti zahlcení serverů velkým množstvím uměle vytvořených požadavků (DDoS útoky) využíváme robustní nástroj Radware DefensePro. Největší slabinou je však většinou samotný web, ale ani v tomto ohledu vás nenecháme na holičkách. Unikátní AntiMalware ochrana pomáhá odhalovat škodlivý kód na hostovaných webech a informovat o tom zákazníka. S případným problémem je možné se kdykoliv obrátit na naši zákaznickou podporu.

Jsme připraveni pomoci při řešení krizových situací

O funkčnosti či nefunkčnosti webu může rozhodnout drobnost. Spoléhat se na to, že se nic nestane, je chyba. Nedokončená aktualizace redakčního systému, špatně otestovaná úprava webu, selhání lidského faktoru při nasazování nové funkcionality do ostrého provozu – to vše může provozovateli webu nadělat pořádné vrásky na čele.

Dobře nastavené procesy při vývoji webu, důkladné testování funkčnosti a pravidelné zálohování dat je způsob, jak takové situace omezit na minimum. Když však přijde na nejhorší, i poskytovatel webhostingu může pomoci. Naše zákaznická podpora dokáže spolupracovat při odhalení zdroje problému a v případě nutnosti např. obnovit web či jeho část ze zálohy. Samozřejmě zdarma.

Máme dlouholeté zkušenosti

ONEbit hosting působí na trhu od roku 2005. Za tu dobu jsme nasbírali spoustu zkušeností s provozem webových prezentací nejrůznějších velikostí i zaměření. Provoz svých projektů v on-line světě nám svěřili významné společnosti, osobnosti i běžní živnostníci. Každému zákazníkovi bez rozdílu věnujeme potřebnou péči s cílem zajistit bezpečný a bezproblémový chod jeho webových projektů.

Důvěru nám projevili firmy jako IKEA, Kofola, Kooperativa, Seznam, pořadatelé České Miss a mnoho dalších.

Dbáme na spolehlivost a ochotu zákaznické podpory

Mnohé firmy rozdíly v kvalitě služeb jednotlivých webhosterů podceňují. Na první pohled se totiž může zdát, že je to služba jedna jako druhá, lišící se především cenou. Realitou je, že existují rozdíly v aspektech, které nejsou na první pohled vidět. Například v péči o hardware a software, který má zásadní vliv na dostupnost služeb. Každý výpadek webu se podepíše na důvěře jeho uživatelů. V případě e-shopů to může znamenat ztrátu zákazníka, který se už nemusí vrátit a jednoduše nakoupí jinde. Dostupnost hostingových služeb je možné ověřit díky nezávislým měřením.

Často podceňovaným parametrem webhostingu je také ochota zákaznické podpory. Kdo nikdy nepotřeboval poradit, ruku nahoru. Rychlost a relevantnost odpovědí na požadavky zákazníků může firmě ušetřit spoustu nepříjemností a také cenného času. Vysoká odbornost našich technických pracovníků napomáhá při odhalování případných slabin webových stránek. Umíme doporučit i takové úpravy, které povedou k efektivnějšímu využití dostupného výkonu (např. pro zvládnutí vyššího náporu návštěvníků na základě právě probíhající marketingové akce atp.).

U zákaznické podpory navíc dlouhodobě a pečlivě sledujeme zpětnou vazbu a můžeme se pochlubit výborným hodnocením.

Neusínáme však na vavřínech a neustále pracujeme na dalších zlepšeních, aby naši zákazníci měli neustálý náskok před konkurencí a mohli se naplno věnovat svému byznysu.

 

Jak může kvalitní webhosting pomoci českým firmám?