Redakční systém WordPress se stal mezi uživateli fenoménem. Dle různých výzkumů vyplývá, že ho používá dokonce každý čtvrtý web. Vznikla kolem něj aktivní komunita vývojářů i uživatelů, kteří jeho funkčnosti neustále zdokonalují. Na konci října se v Brně konalo oficiální setkání české komunity na akci zvané WordCamp a ONEbit hosting tam nemohl chybět.

Akce se zúčastnilo více než 200 wordpressových nadšenců, přednášek a workshopů se ujalo mnoho zajímavých osobností z oblasti online technologií a marketingu (viz program).

Kromě stánku, kde se s námi mohli návštěvníci pobavit, jsme na akci představili novou unikátní službu AntiMalware, která v pravidelných intervalech odhaluje škodlivý kód a možné slabiny webů a konkrétně u WordPressu (i jiných open-source CMS) kontroluje také aktuálnost verzí jak samotného jádra redakčního systému, tak také jeho nejznámějších pluginů. Více se o nové funkcionalitě dočtete v naší nápovědě: https://www.onehelp.cz/onebit/kb/cs/antimalware

Uspořádali jsme také workshop s názvem Bezpečnější a rychlejší WordPress, kde jsme jeho účastníkům předali některé zkušenosti z moha let provozu open-source redakčních systémů na našich serverech. Z pozice webhostera totiž často pomáháme našim zákazníkům řešit různé problémy, odhalovat slabiny, zvyšovat bezpečnost a ladit rychlost jejich webových stránek. Protože WordPress patří mezi velmi oblíbené systémy, umožňujeme jeho snadnou instalaci jedním kliknutím v administraci webhostingu. Šetříme tak provozovatelům webů čas při jeho instalaci.

Celá akce byla zakončena rautem, kde byl prostor pro neformální networking. Už teď se těšíme na WordCamp 2019.

ONEbit hosting na WordCamp Brno 2018: WordPress jako v bavlnce