Dlouhodobě na ONEbit hostingu podporujeme širokou paletu TLS protokolů, abychom umožnili načtení šifrované stránky co největší skupině zařízení (různé operační systémy, webové prohlížeče atp.). Současně s tím však chceme držet vysokou laťku zabezpečení, a proto je nutné podporu některých starších protokolů postupně ukončit.

Již dříve jsme odebrali podporu zastaralých a v dnešní době již nebezpečných protokolů SSL 2 a SSL 3. V červnu tohoto roku přišel na řadu protokol TLS ve verzi 1.0, který vznikl již skoro před 20 lety (rok 1999) a dnes už nesplňuje minimální bezpečnostní standardy.

K plošné změně na našich serverech přispěl i nový standard PCI Data Security Standard (PCI DSS), jenž vstoupil v platnost na začátku července. Ve zkratce – jedná se o standard vysokého zabezpečení platebních dat při on-line komunikaci s platební bránou. Toto tedy ocení především provozovatelé e-shopů a pochopitelně i jejich zákazníci.

Ukončujeme podporu zastaralých šifrovacích protokolů a zavádíme nové, bezpečnější!

Samozřejmě nejde jen o ukončování podpory starých protokolů. Naši administrátoři jsou již připraveni na implementaci nejnovějšího protokolu TLS 1.3 hned, jak bude k dispozici. Aktualizace: TLS jsme dne 26.9.2018 úspěšně nasadili. 

Tato opatření přinášejí zvýšení bezpečnosti šifrovaných webových prezentací na serverech ONEbit hostingu a také zrychlení navázání šifrovaného spojení mezi klienty a serverem.

 

Vaše prezentace jsou na ONEbit hostingu bezpečnější