Více než polovina nespokojených uživatelů se k přesunu stránek k jinému poskytovateli hostingu nikdy neodhodlá. Důvody? Obavy z komplikací při přesunu dat, výpadek webu a ztráta e-mailových zpráv. Jiného odrazuje domnělá složitost celé operace a problémy s ní spojené. Jsou ale tyto obavy oprávněně? Ukážeme vám, krok po kroku, že přesun na nový hosting nemusí být vůbec těžký. A že ani větší výpadek provozu při něm nehrozí.

Jak tedy začíná přesun na nový hosting? Výběrem správné webhostingové společnosti a volbou vhodného tarifu. Pokud si chcete tarif nejdříve nezávazně vyzkoušet, u ONEbit hostingu vám odpadá i starost z toho, že byste šlápli vedle.

Webhosting na 60 dní zdarma

Při výběru nového tarifu zohledněte to, aby co nejvíce vyhovoval charakteru vaší webové prezentace. Napoví vám statistiky návštěvnosti. Pokud si nejste i tak jisti, pošlete současnou statistiku na zákaznickou podporu ONEbit. Ta vám s výběrem vhodného tarifu poradí. A jak poznáte, že je to skutečně ten správný?

Během prvních dvou měsíců (šedesáti dní) máte webhosting u ONEbit zadarmo a samozřejmě na plný výkon. Bude vám stačit základní tarif nebo volíte raději nějaký výkonnější? Vyzkoušené služby prodloužíte pouze v případě spokojenosti.
Vhodný tarif máte vybraný, co bude následovat pak? Přesun samotné webové prezentace vám zajistí několik jednoduchých kroků.

Screen Shot 2016-07-01 at 12.46.18

Nejdříve zajistěte stávající přístupové údaje

Buď můžete data překopírovat sami nebo využít podpory ONEbit hostingu. Zvolíte-li druhou variantu, pro přesun dat mezi servery bude potřeba technické podpoře nového hostingu zaslat jenom několik údajů.

Technici budou potřebovat IP adresu vašeho FTP serveru, kde v současnosti běží váš web:

  • webovou adresu nebo IP adresu FTP serveru
  • uživatelské jméno
  • heslo k FTP

K tomu pošlete i údaje a přístupy k databázi (pokud webová prezentace využívá):

  • adresu na webovou správu databáze (převážně bývá používána aplikace phpMyAdmin nebo Adminer)
  • uživatelské jméno (minimálně s právy čtení požadované databáze)
  • heslo
  • ideálně i název databáze

Data zkopírují technici poskytovatele hostingu

Na základě přístupových údajů vám technici zkopírují data včetně databází. Následně upraví spojení mezi prezentací a databází a klientovi zašlou alternativní přístupy k serveru. Je to důležité, protože funkčnosti prezentace na serverech ONEbit si můžete nejdřív otestovat.

Prezentaci si v klidu odzkoušíte – bez rizika ztráty dat

Ve zkušebním prostředí si skrze alternativní názvy serveru (pomocí úpravy souboru hosts) prezentaci snadno otestujete. Doporučujeme prověření co nejdůkladnější. Protože se produkční stránky stále načítají od vašeho stávajícího poskytovatele, nemusíte se bát ztráty dat nebo změny konfigurace.
Vše funguje? Výborně. Můžete tedy přistoupit k samotnému přesunu provozu na nový hosting.

Delšímu výpadku zamezí vhodně zvolený čas přesunu

Zvolte si čas a datum dokončení přesunu. Ten bude zahrnovat aktualizaci souborů na FTP, aktualizace databáze a změnu DNS záznamů u domény. Tuto změnu mohou technici provést i v pozdních večerních hodinách. Nedostupnost vašich služeb tak bude co nejkratší a postihne minimum návštěvníků stránek. Potom už zbývá jen přesun e-mailových služeb.

 title-webmail-webftp-300x157

O staré e-maily nepřijdete

Máte na starém webhostingu e-maily, o které v žádném případě nechcete přijít? Při migraci e-mailových zpráv od jiného poskytovatele webhostingu přesunete zprávy pomocí IMAP protokolu. Další možností je stažení zpráv pomocí protokolu POP3 na váš lokální disk a odtud po změně klienta na server nového hostingu. Poslední možností je pomoc techniků ONEbit hostingu, kteří se o přesun kompletně postarají.
Ať už si vyberete jakýkoliv způsob, ještě před migrací se vždy ujistěte, že kvóta nové e-mailové schránky má odpovídající velikost.

Přesun e-mailových služeb je snadný

Přesun e-mailových služeb na nové servery se sestává z několika jednoduchých kroků. Zprávy přesunete na existující e-mailové služby s konkrétními mailboxy na serverech (u ONEbit mailboxy připravíte podle nápovědy ve správě e-mailových účtů). Kvótu mailboxů musíte zvolit minimálně o velikosti, kterou zabírají zprávy u vašeho stávajícího poskytovatele služeb.

Potom zašlete přístupové údaje k IMAP serveru – adresu IMAP serveru, názvy a hesla mailboxů, které si přejete zkopírovat – jak u stávajícího poskytovatele tak k těm na nových serverech. Po dokončení kopírování je vhodné hesla změnit.

Technici zprávy zkopírují a vy si je skrze alternativní názvy nebo aplikaci WebMail zkontrolujete. Potom technici provedou změnu směrování e-mailových služeb. Přestože přesun služeb nějakou dobu trvá, nepřijdete o žádný e-mail, který vám během přesunu dojde. Ještě po 3 dnech po přesunu služeb můžete zkopírovat zprávy, které došly na servery původního poskytovatele.

Nadešel i u vás čas na změnu?

Dozvěděli jste se, jak krok po kroku přejít k novému provozovateli webhostingu – bez větších komplikací, dlouhých výpadků provozu či ztráty dat nebo pošty. Ukázali jsme vám, jak si snadno přesunout e-mailové služby. Není tedy nejvyšší čas začít čerpat všechny výhody lepšího webhostingu jako je dlouhodobá 99,99% dostupnost serverů, flexibilní diskový prostor, vstřícná technická podpora a pohodlná klientská administrace?

TIP Vyzkoušejte si ONEbit hosting po dobu 60 dní naplno a zdarma a starosti s přesunem vašeho webu nechejte na nás.
Změna hostingu není nic složitého. Pomůžou Vám odborníci.