Vážení klienti, obchodní přátelé, rok 2012 se pomalu blíží ke svému konci, pojďte se s námi nyní ohlédnout za  nejdůležitějšími událostmi, které se u ONEbit hostingu za posledních 12 měsíců udály.

 

Rozšířili jsme se

S rostoucím počtem zákazníků jsme rozšířili i řady našich kolegů, kteří se o ně řádně postarají a poskytnou jim profesionální podporu. V březnu jsme také zahájili provoz vývojového centra, které zajišťuje moderní zázemí našim vývojářům. Centrum s 90mtéměř zdvojnásobilo současné prostory společnosti. Jeho součástí je kromě kanceláří, zasedacích a školících prostor, i technická místnost pro testování hardwaru před uvedením do ostrého provozu. Náklady na tuto investici překročily 4 mil. Kč.

Video ONEbit hosting

 

ONEbit hosting získal 1. místo v měření dostupnosti

ONEbit hosting patří dlouhodobě mezi spolehlivé poskytovatele webhostingových služeb, což dokládají i výsledky nezávislých měření dostupnosti. Toto měření ONEbit hostingu probíhá již více než 6 let (přesně od 7.2.2006). Za tu jsme se stabilně “zabydleli” v první desítce webhosterů s nejvyšší dostupností. Současně s námi je aktuálně měřeno dalších více než 550 českých a slovenských poskytovatelů on-line služeb. Nejen díky spolehlivým certifikovaným serverům, modernímu datacentru s redundantní páteřní konektivitou a non-stop monitoringu všech provozovaných služeb jsme v červnu obsadili první příčku v tomto měření.

 

Nová verze administrace

Krátce po přehoupnutí roku do své druhé poloviny, jsme vám představili novou minor verzi administračního rozhraní ONEadmin. Aktuální verze číslo 1.2 byla zpřístupněna všem našim zákazníkům.

 

Jsme IPv6 ready

Na mezinárodní den IPv6 (6. 6.) jsme se v Praze zúčastnili konference, která vyhodnocovala dosavadní zkušenosti se zaváděním tohoto protokolu. Ještě ten den jsme zavedli IPv6 u všech nově registrovaných domén. Přechod na internetový protokol verze 6 je nevyhnutelný. Omezený adresný prostor IPv4 (přibližně 4 miliardy adres) a nízká přenosová rychlost současnému multimediálnímu využití sítě již nedostačují. Technologicky jsme tak vždy v roce, jaký máte aktuálně v kalendáři.

 

Podle čeho si vybíráte webhosting a domény?

Výběr vhodného webhostingu a domény vám mohou usnadnit výsledky ojedinělého průzkumu sdružení CZ.NIC a ONEbit hosting, který zjišťoval preference uživatelů při rozhodování. Jak je pro ně důležitá kvalita služeb a kam řadí cenu, naleznete zde.

 

Nový ONEbit hosting

V listopadu jsme vám představili zbrusu nové webové stránky ONEbit s rozšířenou nabídkou služeb, která lépe vyhovuje rozdílným požadavkům domácích a firemních uživatelů. Nabídka  nových tarifů prošla výrazným rozšířením a oproti původním tarifům je také cenově výhodnější. Představili jsme také balíčky, díky kterým si můžete vytvořit zcela individuální kombinaci parametrů služeb na míru. Vše v kvalitě a s vysokou dostupností, na jakou jste u ONEbit zvyklí. Portfolio našich služeb jsme rozšířili také o full-managed servery.

 

Zůstaňte online

Spustili jsme nový portál pro uživatele, kteří se snaží zorientovat v problematice online služeb. Přehlednou formou přibližujeme důležité parametry a snažíme se odpovědět na otázky, které si mnoho uživatelů webhostingu klade. Jednoduše jde otestovat zabezpečení .CZ domény technologií DNSSEC a podporu IPv6. Portál naleznete na adrese www.zustan-online.cz.

 

Pár čísel na závěr:

  • počet produkčních serverů překročil číslo 100
  • facebookových fanoušku máme více než 1000
  • vyřídili jsme téměř 5000 telefonních hovorů se zákazníky
  • počet hostovaných webových prezentací překročil 20 000
  • vyřídili jsme přes 40 000 emailových požadavků

 

Rok 2012 pro nás byl opravdu výjimečný. Rádi bychom za něj poděkovali i všem našim klientům, kterým se vždy snažíme nabídnout to nejlepší. Těšíme se na spolupráci i v roce 2013 a vězte, že v každém z následujících 365 dní za Vámi budeme opět stát.

Váš ONEbit

Ohlédnutí za uplynulým rokem 2012