Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali, že společnost ONEsolution s.r.o., provozující webhostingové služby ONEbit.cz, na začátku září úspěšně absolvovala proces certifikace akreditovaných registrátorů .CZ domén. Certifikace registrátorů byla ze strany sdružení CZ.NIC (správce CZ domény) zavedena s cílem poskytnout zájemcům o domény základní přehled o úrovni služeb jednotlivých registrátorů a definovat ideální vlastnosti a funkce registračního systému a souvisejících služeb.

„Certifikace je dobrovolná a registrátor ji může kdykoliv podstoupit na základě vlastní žádosti. Při hodnocení jsou zohledněna kritéria jako možnost registrovat doménu .CZ, kvalita nápovědy a dokumentace, technická funkčnost systému či doplňkové služby. Podle jejich úrovně může registrátor získat až pět hvězdiček, přičemž od jedné hvězdičky je oprávněn používat označení Registrátor certifikovaný pro maloobchod,“ vysvětluje Martin Peterka, provozní ředitel CZ.NIC, který ve sdružení za spolupráci s registrátory domén .CZ odpovídá.

První kolo certifikace úspěšně absolvovalo 9 z celkového počtu 49 akreditovaných registrátorů.

Naše společnost získala celkem 4 z 5 možných hvězdiček, čímž se zařadila mezi registrátory, kteří jsou oprávněni používat označení “Registrátor certifikovaný pro maloobchod”. Stále však máme na čem pracovat a věříme, že při příští certifikaci nám již 5 hvězdiček neodolá.

Certifikovaný registrátor ****

Váš tým ONEsolution.cz

Certifikovaný registrátor pro .CZ domény