Jak jste si možná již všimli, v minulých dnech došlo ke změně sídla naší společnosti na adresu Cejl 58, 602 00 Brno.

Když jsme cca před dvěma roky měnili sídlo společnosti a stěhovali se do nových kanceláří, řekli jsme si, že to je naposled… 🙂 Ani se tak nejednalo o stěhování samotné, ale toho papírování okolo (změna společenské smlouvy, změna zápisu v OR, nahlášení změn úřadům, dodavatelům, odběratelům, …). No a teď jsme se do toho pustili znovu. Ptáte se proč? Důvodů bylo hned několik, ale tím nejzásadnějším byla nutnost potřeby větších prostor.

S rostoucím počtem klientů musíme zajistit i odpovídající počet vyškolených pracovníků, kteří se o klienty řádně postarají, což klade nemalé nároky právě na kancelářské prostory.

Nové kanceláře by tedy především měly zajistit:

  1. Dostatečný prostor pro stávající i nové pracovníky – alespoň na další 2 roky :-),
  2. rozšíření dohledového centra nad poskytovanými službami s nepřetržitým monitoringem služeb,
  3. rozšíření prostoru pro přípravu serverů před umístěním do datacentra
  4. a školící místnost pro odbornou přípravu nových pracovníků.

Při výběru lokality se vždy řídíme v podstatě pouze jednou podmínkou – musí být v dostatečné blízkosti páteřního uzlu Internetu (Cejl, Brno), kde máme umístěnu naši hlavní serverovou farmu. Podmínka je to logická – umožňuje nám velmi rychlý zásah na našich zařízeních v případě náhlého problému. To se nám podařilo splnit bezezbytku, datacentrum budeme mít od nových kanceláří vzdáleno cca 3 minuty chůze (oproti stávajícím 10 minutám).

Mohlo by se zdát, že v současné chvíli máme to nejtěžší (papírování!) za sebou – změna sídla je zapsána v OR, úřady, odběratelé a většina dodavatelů jsou již se změnou sídla seznámeni. Je však před námi ještě spousta zařizování a dřiny (stále pracujeme a nějaký měsíc ještě budeme z původních kanceláří na Vranovské 21, Brno), než budeme schopni fungovat naplno z nových kanceláří

Stěhování – díl první: Změna sídla společnosti