Již více než rok jsou FTP data klientů webhostingu ONEbit.cz bezpečně chráněna před útoky virů. Nyní, po více než roce od masového rozšíření útoků, se pojďme za celou problematikou útoků na klientské FTP účty krátce ohlédnout…

“S hostingem ONEbit.cz si na Vás viry jen tak nepříjdou…”

Vir dokáže z napadeného klientského počítače “ukořistit” heslo přímo z FTP klienta, kde je uloženo v čitelné podobě. Se znalostí hesla již není pro útočníka problém pozměnit nebo kompletně přepsat data webové prezentace. Více informací o napadení webové prezentace webovým virem můžete nalézt ve znalostní bázi ONEhelp.cz pod tímto odkazem:
http://www.onehelp.cz/onebit/kb/stranky-napadeny-virem

Stejně tak jako pro zákazníky, tak i pro samotné webhostery, představují viry kradená hesla k FTP účtům značné problémy. Neustálé obnovy klietských dat ze zálohy, které probíhaly i několikrát denně, s sebou nutně musely přinést bezpečností opatření ze strany poskytovatelů webhostingu. Někteří webhosteři FTP účty jednoduše uzamkli, jiní omezili kompletní přístup na FTP účet ze zahraničních IP adres (útoky virů ve značném procentu případů pocházejí právě ze zahraničí). Mnozí webhosteři nezareagovali dodnes…

U webhostingu ONEbit.cz jsou primárně klientské FTP účty uzamčeny. Klient může pro nahrání dat FTP účet buď odemknout (nedoporučujeme) nebo si může přímo v administraci ONEadmin nadefinovat povolené IP adresy / rozsahy. Aktuální IP adresu přitom nemusí složitě zjišťovat, administrace ji umí vložit jedním kliknutím. Klient má tedy jistotu, že kromě něj (a případně jím určených uživatelů) se na FTP účet nikdo nepovolaný nepřipojí.

Podařilo se tak ve 100% případů odbourat útoky virů na FTP účty a data klientů ONEbit.cz hostingu tak ochránit před jedním z velmi rozšířených typů útoků.

Váš tým ONEbit.cz

Související odkazy

http://www.onehelp.cz/onebit/kb/jak-chranit-ftp-pred-zneuzitim

/2009/05/05/webhosting-onebitcz-zvysuje-zabezpeceni-klientskych-ftp-uctu/

Bezpečné FTP – rok poté