ONEbit.cz hosting obsadil 1. místo v soutěži TOP HOSTINGY 2009, kategorie Nejlepší webhosting PHP + MySQL. Kvality webhostingu ocenila svými hlasy i široká veřejnost.

Soutěž TOP HOSTINGY 2009 pořádal portál Hostingy.cz společně s partnery Živě.cz, Root.cz, ITBIZ.cz, JakNaWeb.com a Programujte.com. Dle pořadatele je cílem soutěže přispět ke zkvalitnění služeb českého webhostingu a informovat o hostingových programech nabízených v České republice. Soutěže se zúčastnily všechny významné značky na českém trhu.

Soutěž se konala ve třech hlavních kategoriích:

  • Nejlepší webhosting PHP + MySQL
  • Nejlepší webhosting – ostatní technologie
  • Nejlepší nabídka VPS (virtuální servery)

Nejkvalitnější hosting vybírala odborná porota z řad osobností českého internetu (Aleš Janda – provozovatel Monitoring-serverů.cz, Petr Krčmář – šéfredaktor Root.cz, Lukáš Nevosád – provozovatel Hostingy.cz, Jan Petr – provozovatel JakNaWeb.com, David Polesný – šéfredaktor Živě.cz, Jakub Vrána – PHP a MySQL expert, php.vrana.cz). Hodnocení hostingů a hlasování veřejnosti probíhalo od 28. září do 1. listopadu 2009.

Společnost ONEsolustion s.r.o. provozující webhostingové služby pod značkou ONEbit.cz do soutěže přihlásila tarif WEB-PROFI, který je vzhledem k vynikajícímu poměru cena/výkon a nabízeným parametrům dlouhodobě nejoblíbenějším tarifem mezi klienty.

Porotci hodnotili především snadnost zřízení webhostingu, technické parametry, dostupnost, cenu, technickou podporu a v kategoriích PHP + MySQL a VPS také výkonnostní parametry serveru, tzv. benchmarky.

„Ukázalo se, že rozdíly mezi webhostingy jsou obrovské. U některých bylo složité webhosting vůbec objednat, jiní pohořeli v komplikovaném administračním rozhraní, dostupnosti nebo benchmarcích.“

(Zdroj: http://top.hostingy.cz)

Tarif WEB-PROFI od ONEbit.cz byl porotci zvolen jako nejlepší a obsadil tak 1. místo v kategorii PHP + MySQL webhosterů. Ve stejné kategorii získal i 2. místo v hlasování veřejnosti, kdy od zisku 1. místa jej dělil pouhý jeden hlas.

„Technicky je WEB-PROFI schopná hostingová služba s vysokou dostupností a výkonem. Navíc za velmi rozumnou cenu.” okomentoval volbu porotce a šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář.

Výsledky testů

Celkové hodnocení bylo porotci určeno na základě výsledků dosažených v předem určených kategoriích, které jsou vyobrazeny v následující tabulce. Nutno podotknout, že ONEbit.cz hosting převyšoval průměr ve všech kategoriích a získal nejvyšší počet bodů ze všech zůčastněných společností. Dlouhodobá strategie ONEbit.cz spočívající v udržení maximální dostupnosti a spolehlivosti nabízených služeb byla podtržena nekompromisním skóre 10 bodů z 10 možných v kategoriích Dostupnost a Benchmarky.

Benchmark ONEbit.cz serverůObávanou částí hodnocení všech webhosterů byly výkonnostní testy (benchmarky). Výsledky těchto testů ukázaly, jaké rozdíly mohou být ve výkonech serverů jednotlivých poskytovatelů. Webhosting ONEbit.cz získal v těchto testech maximální počet bodů a předčil tak dokonce i provozovatele virtuálních serverů (VPS).

“Testy běžely asi dva týdny, hodnotil se výkon u výpočetních operací, práci se soubory a s databází. Rozdíl mezi nejhorším a nejlepším výsledkem byl až desetinásobek.” vysvětlil průběh testování jeden z porotců a zakladatel webu Hostingy.cz, Lukáš Nevosád.

Závěrem bychom chtěli upřímně pogratulovat všem oceněným společnostem a poděkovat veřejnosti za podporu, kterou nám v podobě veřejného hlasování poskytla. Můžeme Vás ujistit, že i nadále budeme dělat vše pro to, abychom byli špičkou mezi poskytovateli internetových služeb.

Váš tým ONEbit.cz

ONEbit.cz je Webhoster roku 2009