Tarif WEB-VIP se stal oblíbeným především u klientů, jejichž webová prezentace přerostla možnosti klasického sdíleného webhostingu. Proč a kam tedy z nabídky zmizel?

Nejprve se musíme krátce zastavit u parametrů tarifu WEB-VIP. 20 000 MB diskového prostoru, neomezený traffic a garantovaná dostupnost 99,9% za cenu 699 Kč bez DPH měsíčně. Není to moc peněz za sdílený webhosting? Je tu ještě jeden parametr, a to maximální počet 10 klientů na jednom serveru. I když právě tento parametr se na ceně tarifu podepsal nejvíce, často klienti vnímali spíše diskový prostor (toto uvažování nad tarify a jejich cenou platí bohužel také u klasických tarifů) jako určující, aniž by si uvědomovali, že to jsou právě přidělené systémové prostředky serveru (procesor, paměť, …), které jejich náročná webová prezentace vyžaduje. Nejen z tohoto důvodu byl tarif WEB-VIP z nabídky klasického webhostingu stažen (resp. nahrazen tarifem WEB-COOL, který do nabídky zapadá lépe).

Protože si myslíme, že tarif WEB-VIP měl blíže k částečně vyhrazenému serveru než ke klasickému webhostingu, tarif (nebo jemu podobný) již brzy naleznete v nabídce managed serverů ONEserver.cz.

A ještě jedno ujištění závěrem – pro stávající zákazníky ONEbit.cz s tarifem WEB-VIP se samozřejmě nic nemění.

ONEbit.cz: Kam zmizel tarif WEB-VIP?